پیروان آخرین منجی

پیروان آخرین منجی

(( تصـــــویر ایـــــن هفــــــته))

ســخــنان گهــربار حضــرت آیت‌الله امام خامنــه‌ای ( حفظه الله)در مورد ماهواره :
مؤثرترین سلاح بین‌‌المللى علیه دشمنان و مخالفین، سلاح تبلیغات است؛
من برنامه های استکبار جهانی علیه ملت ایران را در سه جمله خلاصه می کنم اول: جنگ روانی، دوم جنگ اقتصادی و سوم:
مقابله با پیشرفت و اقتدار علمی

بدون شک، غرب به موازات کسب توانایی ها و اقتدار سرشار مادی و تکنیکی،در عرصه معنویت و مکارم اخلاقی،شدیداً به انحطاط گرایید است و بر این اساس نه تنها جوامع غرب،بلکه بیشتر جوامع بشری دستخوش بحران های گوناگون شده اند.
از میان ابزارهایی که فرهنگ و تمدن های دیگر را به چالش های جدی کشانده،ماهواره است که با هدف تهاجم فرهنگی به دیگر کشورها در عرصه رسانه ها، جایی برای خود باز کرده است.

پیام های کوتاه
تبلیغات
مستضعفین تی وی

Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
همسنگران

نامه ای به مثابه چراغ و پیامی به وسعت بشریت

سه شنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۳، ۰۴:۵۷ ب.ظ

پیام تاریخی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) به جوانان اروپا و آمریکای شمالی ، غوغایی در دل جوانان ایرانی جهت انتشار این مطلب به راه انداخته تا اسلام واقعی را به جوانان دنیا معرفی نماینداین اقدام ایشان نشان می‌دهد که سلسله اقداماتی از این دست باید توسط مسئولان، هنرمندان، جنبش‌های مختلف مردمی ادامه یابد.

با نگاهی به سیر تحولات چند سال اخیر در منطقه و جهان، در تحلیلی ساده متوجه نوعی مدیریت کلان جهت مقابله با نفوذ اسلام در جهان می‌شویم. گسترش و توسعه سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی با تابلوی دین، تلاشی برای هراس افکنی در دل جامعه جهانی و جلوگیری از گرایش فزاینده جوامع به دین آسمانی است.اصل دعوت در اسلام، یک اصل اساسی و راهبردی است. اساسا توسعه گستره مسمانان و مومنان به اسلام از طریق راهبرد دعوت صورت می گرفته و رسالت اصل عالمان دین همین موضوع است. امروز ما در شرایطی زندگی می کنیم که دستگاه های تبلیغاتی صهیوییستی به دنبال ارائه نگاه نادرست از اسلام هستند و اگر دل های پاک و فکرهای قابل تامل، به مضامین اسلام مراجعه کنند، برداشت صحیح تری از این دین الهی می توانند داشته باشند به خصوص که چالش اساسی امروز میان اسلام و لیبرالیست،  یک چالش فکری و اعتقادی و فرهنگی است که در عرصه جهان بینی وجود دارد.بر همین اساس نظام لیبرالیست راه حل هایی به انسان ارائه می دهد که با فطرت او سازگار نیست لذا می ترسند جوان غربی نگاه مثبت به اسلام پیدا کند بنابراین تمامی این توطئه چیدن ها برای نشان دادن چهره ای زمخت و خشن و خونریز از اسلام است تا جوانان به سمت آن گرایش پیدا نکنند.

مقابله با تصور اشتباه مردم غرب نسبت به اسلام که تحت تاثیر فضای غیررسمی (شبکه‌های اجتماعی، فیلم، سریال، مستند) در آن جوامع قرار گرفته‌اند، پاسخی در فضای غیر رسمی می‌طلبد. رهبر معظم انقلاب که همیشه در قامت یک معلم به متولیان و مسئولین فرهنگ و سیاست در عرصه رسمی و غیررسمی راهبرد و رهنمودهایی را گوش‌زد می‌کردند، اینک باتوجه به جایگاه رهبری مسلمین جهان و همچنین توجه مسئولین و دلسوزان انقلاب و اسلام، خود وارد عرصه عمل در فضای غیر رسمی شدند.مقام معظم رهبری برای جوانان اروپایی و آمریکای شمالی نامه‌ ای نوشتند، نامه ای که بی شک مهمترین و تاریخی ترین نامه و پیام رهبر انقلاب در مدت زعامت ایشان است و شروع عصر جدیدی در گسترش اسلام ناب محمدی نوید می دهد.موضوعی که در این روزها در رسانه‌های مهم دنیا مورد توجه و تمرکز فراوان قرار گرفته است و توان کتمان آن را نداشته‌اند، نامه‌ی کوتاه، اما پُرمحتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و آمریکای شمالی است. این نامه برآمده از دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی و از جنس همان نامه‌ای است که امام خمینی (ره) خطاب به رهبر شوروی نگاشتند و او را به مطالعه‌ی اسلام و منابع ناب آن دعوت کردند تا از پرده‌ی جهل بیرون آیند و اسلام را با آغوشی باز پذیرا باشند.

سنی انگلیسی و تشیع لندنی ساخته دست پلید آمریکا و انگلیس است که برای نابودی اسلام تشکیل شده است. اروپا و آمریکا در حال حاضر در زندگی جاهلیت مدرن به سر می‏برندرهبر معظم انقلاب با پیام خود تعصب جاهلی را مانند پیامبر(ص) به تعصب دینی تبدیل کرد.رهبر معظم انقلاب با این پیام پنجره‌ای را برای جوانان غربی گشوده این نامه می‌تواند آنها را با حقایق اسلام آشنا کند و نظر آنها را نسبت به این دین پویا عوض کند.این پیام هدایت‌گر نسل جوان در سردرگمی آنها است که از یکطرف شناخت در شکست و اضمحلال لیبرالیسم و ظالمانه بودن آن و از طرف دیگر نیافتن راه حلی برای خروج از این بن بست است. این پیام جوانان را رهنمود می‌کند تا آنها بتوانند خود را از تار و پود تبلیغات تنیده شده در تن رها کنند و اسلام را از منبع اصلی آن یعنی قرآن کریم بشناسند.  اگر این اتفاق رخ دهد و افراد صادقانه و مستقیم توسط قرآن کریم با اسلام آشنا شوند گرایش زیادی به اسلام ایجاد می‌شود، به همین دلیل است که غربی‌ها نگران گرایش جوانان به اطلاع از اسلام هستند و با آن مقابله می‌کنند.پیام مقام معظم رهبری (مد ظله)، مانع توطئه گسترده و عمیق استکبار جهانی که می‌خواست اسلام‌هراسی را در نسل جوان منطقه تقویت و تشدید کند می‌شود و این توطئه که می‌خواست بحرانی برای جهان اسلام به وجود آورد تبدیل به فرصت برای اسلام، جهان اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

محتویات این نامه نیز از زوایای مختلف قابل بررسی و رمزگشایی است،این فراز از نامه‌ی رهبری «که در واکنش به سیل پیش‌داوری‌ها و تبلیغات منفی، سعی کنید شناختی مستقیم و بی‌واسطه از این دین به دست آورید»، همان راهبرد «دعوت» است که در متون دینی به‌دفعات ذکر شده است و پیشینه‌ای بلند دارد و از نامه‌ی پیامبر اسلام (ص) به سران کشورهای مهم عصر حجاز آغاز می‌شود و به نامه‌ی مهم امام به گورباچف می‌رسد. با گذشت چند روز از انتشار پیام حضرت آیت‌ الله العظمی خامنه‌ ای، ولی امر مسلمین جهان در پی حوادث اخیر خطاب به جوانان غربی بسیاری از کاربران ایرانی در فضای مجازی به صورت خودجوش پیش قدم شدند تا پیام رهبری را مستقیم بدست جوانان غربی برسانند.دوران جوانی دوران شکوفایی عقلانی و همچنین شکوفایی احساسات است و در این فضایی که اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی در دستور کار استکبار جهانی قرار گرفته است بدون شک صدور چنین پیامی بسیار حکیمانه و ضروری بود.جوانان باید حقایق را از راه‌ها و کانال‌های درست دریافت کنند  در کشورهای غربی که آموزه‌ها و رهنمودهای اسلامی وجود ندارد، شناخت حقایق از طریق درست آن مورد غفلت قرار می‌گیرد، همچنین توطئه‌های استکبار نیز مزید بر علت است.

اما دراین میان بسیاری از رسانه های خارجی در اقدامی معنادار یا این پیام را کاملا بایکوت کردند یا با تقطیع و سانسور شدید، خط این پیام را منحرف کردند تا نگذارند این پیام تاریخی و مهم به دست جوانان مخاطب برسد.به نظر می رسد ولی فقیه سعی در توجه جوانان بر یک حقیقت دارند و آن اینکه بین تصویر رسانه ای از اسلام با واقعیت خارجی فاصله زیادی هست که فقط با مواجهه مستقیم شما با اسلام حقیقت معلوم می شود. در این دهکده جهانی، هم رسانه ها می توانند موجب نزدیکی انسان ها به یکدیگر شوند و هم موجب دور شدن ایشان از هم شوند، زیرا وقتی انسان ها از پنجره رسانه به واقعیت ناشناخته نگاه می کنند در حقیقت، داوری آن رسانه از واقعیت خارجی را قبول کردند و وقتی غول های رسانه ای با پشتوانه سیاسی و اقتصادی خود، حصارهای واقعیت را مشخص می کنند، آن وقت رسانه های کوچک با قرائتی متفاوت از پدیده، اساسا دیده نمی شوند یا برای فرار از انزوا به سکوت یا همراهی پناه می برند. انسان ها هم برای فرار از انزوا یا آنچه که جریان اصلی اطلاعات می دانند سکوت کرده یا خود را همراه نشان می دهند. این واقعیت خودسانسوری انسان ها در زندگی است.خودسانسوری که شاید بتوان تعبیر دیگری از «از خود بیگانگی» مارکس در نظر گرفت، نه تنها انسان ها را در دالان های تنهایی و خودکم بینی گرفتار می کند بلکه برای همیشه درهای حقیقت را به روی عقل می بندد. «(و حقیقت و مفهوم گفتار او را درک نمی‌کنند. این کافران، در واقع) کر و لال و نابینا هستند؛ از این رو چیزی نمی‌فهمند!»(البقرة/171)اما رهبر انقلاب جوانان را از میان آدم های غربی جدا می کند، زیرا امیدی برای وجود حسّ حقیقت یابی در قلب آنها دارد که می تواند به اصلاح جامعه آینده غرب بیانجامد، امیدی که در سیاستمداران آگاه وجود ندارد.

جمع بندی:

 بعد از دو دهه اسلام هراسی در دنیای غرب، تقریبا دو سال از شکل گیری پدیده ای برای نمایش واقعیات تبلیغات اسلام هراسی یعنی داعش می گذرد. هم اکنون دنیای غرب در شوک سرایت این ویروس از کشورهای عربی به کشورهای خود است. این شوک ضد اسلام که بار اول با سقوط برج های دوقلو در نیویورک اتفاق افتاد، هم اکنون زندگی را برای مسلمانان در اروپا و خصوصا فرانسه سخت کرده است.در این اوضاع، رهبر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان جوامع غرب، نامه ای از سر دلسوزی و برای بیداری از شوک و گذر از مارپیچ های سکوت ایجاد شده توسط غول های رسانه ای، می زند و ایشان را به سؤال از گذشته و امروز تمدن خویش و روبرو شدن با متن اصیل اسلام یعنی قرآن و سیره اخلاقی پیامبر اکرم دعوت می کند. به نظر می رسد این دعوت به سوال و دعوت به مواجهه با متن اصیل اسلام، محوری ترین پیام این نامه باشد.مقام معظم رهبری جوانان را به مواجهه مستقیم با قرآن و سیره اخلاقی پیامبر دعوت می کند، زیرا قرآن با جان های حقیقت یاب ارتباط گرفته است.

این نامه به معنای متعارف سیاسی، سیاسی نیست بلکه فراتر از یک نامه سیاسی است این نامه فراتر از این افق بوده و یک احساس وظیفه الهیِ عالم زمان شناس و معتقد است. این نامه از جایگاه یک کشور یا مکتب فقهی کلامی فراتر است. در این نامه با ندای به دعوت به حق و اسلام ناب محمدی در سطح جهانی مواجه هستیم. لذا در این نامه ارجاع مخاطب به قرآن و شیوه زندگی پیامبر (ص) ‌است  حقیقتا آنچه در محتوای آن به چشم می خورد، آشنا کردن جوانان غرب با حقیقت اسلام و نگاه درست به محورهای این دین و تحت تاثیر قرار نگرفتن توطئه های ضد صهیونیستی است نه اینکه آنها به طور حتم مسلمان شوند.

 جان کلام رهبر معظم انقلاب در دو فراز نهفته است که در یکی از آن‌ها، خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی می‌فرمایند: «سخن من با شما درباره‌ی اسلام است و به‌طور خاص، درباره‌ی تصویر و چهره‌ای که از اسلام به شما ارائه می‌گردد.»و خواسته‌ی دوم ایشان که تصریح کردند: «خواسته‌ی دوم من این است که در واکنش به سیل پیش‌داوری‌ها و تبلیغات منفی، سعی کنید شناختی مستقیم و بی‌واسطه از این دین به دست آورید.»بنا بر این دو مورد، ریشه‌ی انحراف عقیدتی ساکنان مغرب‌زمین، پیش از همه‌چیز، تصویر نادرست آن‌ها از اسلام و منابع آن و عدم مطالعه‌ی درست و بدون واسطه درباره‌ی اسلام است که در صورت برطرف شدن این دو مورد، نگرش آن‌ها نسبت به اسلام تغییر خواهد کرد.

امروز این پیام رهبر انقلاب، سوژۀ خبری و محور بسیار مناسبی است که جوانان می ‌توانند بسیاری از مطالب و اطلاعات را در کنار این پیام، به اروپایی ‌ها و غربی ‌ها منتقل کنند.الان فصل جدیدی از فعالیت برای جوانان آغاز شده است که تا به‌ حال این باب، این‌ طور خوب گشوده نشده بود. جهان غرب برای هر نوع اطلاع‌ رسانی و روشن‌ گری در اختیار ما قرار دارد. و با این پیام، فرصت بسیار مناسبی پدید آمده است و ما نباید رهبر خودمان را در این عرصه تنها بگذاریم.قطعاً اولین گام جهت موفقیت سیاست‌ورزی جدید ولی امر مسلمین جهان در قبال جوانان غربی، تلاش گسترده برای رساندن پیام معظم له به جامعه جوان اروپا و آمریکاست. با توجه به سلطه رسانه‌ای و مهندسی خبر توسط شبکه‌های متعدد صهیونیستی اطلاع‌رسانی این پیام براحتی امکان پذیر نیست و تلاش و کوشش شبانه‌روزی و مستمر فعالان عرصه رسانه را می‌طلبد.باشد که جوانان عزیز کشورمان رهبرشان را در تحقق اهدافشان تنها نگذارند و تمام توان خود را جهت انتشار بیانات شیوای ایشان به کار ببرند.حالا وقت «سنگ تمام گذاشتن» رسانه ها برای پیام رهبر انقلاب است.

۹۳/۱۱/۰۷
سرباز ولایت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
مستضعفین تی وی

دایـــرکتوری افـــسران ارزشـــی